Ściąganie muzyki z Youtube – jak to zrobić?

Youtube trzyma na swoich serwerach miliardy filmików. Duża część z nich to po prostu muzyczne klipy. Jak ściągnąć muzykę z Youtube? To bardzo proste. Potrzebujemy jedynie kilku narzędzi.

Jak ściągnąć muzykę z Youtube? – Clip Converter

W celu pobrania muzyki z Youtube musimy wejść na stronę https://www.clipconverter.cc/, na której znajduje się pasek adresu, w który musimy wkleić link do filmiku z Youtube, z którego chcemy pobrać muzykę. Wyszukujemy interesujący nas klip, wklejamy link, naciskamy przycisk „Dalej” i wybieramy format oraz opcję konwersji. W przypadku muzyki najlepiej będzie zdecydować się na opcję MP3. Po wybraniu interesującej nas opcji otwiera się dodatkowy pakiet ustawień. Odznaczając tryb automatyczny, możemy manewrować głośnością oraz bitrate. Możemy również zdecydować się na wycięcie muzyki od danej sekundy klipu.

Po wybraniu ustawień klikamy w przycisk start i po kilkunastu sekundach otrzymujemy przerobiony materiał, który możemy pobrać na swój komputer.

Inne strony i aplikacje

Clip Converter to nie jedyna strona, która umożliwia nam na zdobycie pliku audio z filmiku. Jak ściągnąć muzykę z Youtube w inny sposób?

Jednym ze sposobów jest pobranie aplikacji JDownloader. Pozwala nam ona na pobieranie filmików, okładek, opisów, a także muzyki z filmików. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji przechodzimy do zakładki Zbieracz linków i wybieramy opcję „Dodaj nowe linki”. W nowym oknie wklejamy link do muzyki z Youtube i wciskamy przycisk „kontynuuj”. Pozostaje nam tylko wybrać interesującą opcję i rozpocząć pobieranie.

Bardzo ciekawy jet także program 2Conv, który można pobrać na swój komputer, ale też skorzystać z jego darmowej wersji przeglądarkowej. Odwiedzamy stronę https://2conv.com/pl/ i w białe pole wklejamy link do klipu na Youtube. Wybieramy interesujący nas format pliku i klikamy „Konwertuj”. Po kilkunastu sekundach pozostaje nam tylko kliknąć „Pobierz” i ściągnąć muzykę na swój komputer. Na oficjalnej stronie mamy także możliwość pobrania narzędzia w formie aplikacji.