Jak podróżować z BlaBlaCar?

Poszukiwania transportu na ostatnią chwilę dla nikogo z nas nie są przyjemnym wyzwaniem. Stres, niepewność oraz brak komfortu psychicznego mogą zniechęcić nas do kolejnych podróży. A co w przypadku, gdy możliwości przemieszczenia się jest wiele, ale żadna z nich nie zadowala nas wystarczająco (powodem mogą być warunki, cena, jakość środka transportu)? Współczesną alternatywą wyboru jest Blablacar – aplikacja dająca szansę tym podróżującym, którzy własnego auta nie posiadają, a chcieliby przemieszczać się z miejsca na miejsce w wygodnej przestrzeni.

Współdzielenie pojazdu – na czym to polega?

Mimo tego, iż podróżowanie autostopem powoli odzyskuje swą utraconą na przestrzeni lat popularność, to nadal jest to opcja wybierana przez niewielu. Blablacar oferuje podróż na podobnym zasadach, z tym że wiemy z kim jedziemy, ile za to zapłacimy, jakim pojazdem będziemy się poruszać oraz ilu współpasażerów będzie nam towarzyszyć. Autostop naszych czasów, można by rzec. Wystarczy, że wejdziemy na stronę lub uruchomimy aplikację na telefon, wyszukamy interesującą nas nazwę miejscowości, a chwilę po tym wyskoczą nam oferty od osób, które w tamtejszą stronę będą zmierzać. Każda z nich proponować może inną cenę za swoje usługi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wybrali tego użytkownika, który nam najbardziej odpowiada.

Czy podróżowanie przy użyciu tej aplikacji jest bezpieczne?

Co ciekawe, tworząc konto na stronie, użytkownik może ustalić poziom swojej rozmowności. Każde dodatkowe Bla – od nazwy aplikacji – świadczyć będzie o jego większej gadatliwości i chęci poznania współtowarzyszy podróży. Poza tym, Blablacar umożliwia podróżowanie również poza terenami naszego kraju. Ta francuska marka dostępna jest już w ponad 20 krajach świata, toteż stanowić może świetne uzupełnienie samotnych wojaży. W Blablacarze to opinie poświadczają o wiarygodności i rzetelności użytkowników. Wybierając dany profil możemy szybko sprawdzić, jakie doświadczenia z kierowcą lub też pasażerem mieli inni. Dlatego przed podjęciem decyzji, poczytajmy na temat wybranego przez nas konta.